Darmowa dostawa
Darmowa dostawa już od 1 100,00 zł.
Rowery holenderskie czyli holenderki

Na rynku rowerowym można znaleźć tak wiele rodzajów rowerów, w których osoba bez większej wiedzy czy doświadczenia dość łatwo może się pogubić. Z drugiej jednak strony tak duży wybór jest doskonałą wiadomością dla każdego z nas, bowiem oznacza, że zawsze można znaleźć dokładnie taki rower, jaki będzie w stu procentach przystosowany do naszych indywidualnych potrzeb oraz warunków, w których jeździmy najczęściej. Jednym z najpopularniejszych rodzajów tych pojazdów są rowery holenderskie, znane również jako miejskie. Jak sama nazwa wskazuje, są one przeznaczone do codziennej jazdy po mieście, a ich cechy i zastosowane udogodnienia zapewniają przy tym pełną wygodę i satysfakcję z jazdy.

Rowery holenderskie – historia i krótka charakterystyka

                Jak wskazuje nazwa, rowery holenderskie wywodzą się głównie z Holandii, choć w swoim pierwotnym kształcie były bardzo popularne w większości krajów Europy Zachodniej. To właśnie tam stale postępująca urbanizacja sprawiła, że ludzie poruszający się po miastach jako środek transportu wybrali właśnie rower, który ułatwił im omijanie zatłoczonych miejsc, przejazd często wąskimi uliczkami, w które nie mieścił się żaden inny pojazd, a także chronił ich środowisko przed działaniem trujących spalin samochodów.

                Rower holenderski powszechnie kojarzy się ze "zwykłym" rowerem starego typu. Takie rowery miały dość prostą konstrukcję i raczej podstawowe wyposażenie; nie montowano w nich zaawansowanego oświetlenia czy wytrzymałych bagażników. Warto jednak wiedzieć, że dziś rowery holenderskie stanowią zupełnie inną, bardziej rozbudowaną grupę pojazdów i z powodzeniem można traktować je jako osobny segment w branży rowerowej.

Praktyczność i wytrzymałość

Jak zatem widać, w rowerach holenderskich największy nacisk kładzie się na kwestie praktyczne oraz komfortu jazdy. Rowery miejskie wyróżniają się być może nieco prostszą konstrukcja, w porównaniu do innych typów rowerów, ale właśnie to jest ich główną zaletą – funkcjonalność, komfort jazdy i prosta obsługa zastosowanych rozwiązań. Rower miejski ma za zadanie zapewnić nam odpowiedni poziom wygody w czasie codziennego dojeżdżania do pracy czy szkoły, jazdy po zatłoczonych, miejskich ulicach, a także sprostać terenowym wycieczkom w celach rekreacyjnych.
Rowery holenderskie posiadają zwykle wytrzymały bagażnik lub zamontowany z przodu koszyk. Można także doczepić do nich sakwy, co jeszcze bardziej zwiększa funkcjonalność takich rowerów.
Niektóre rowery holenderskie starszej generacji nadal są w pełni sprawne, pomimo tego, że były produkowane nawet kilka dekad temu. Te nowsze modele oferowane przez współczesnych producentów także są bardzo wytrzymałe. Jest to świetny wybór dla każdego, kto jeździ po mieście, oraz korzysta z przyjemności wyjazdu do lasu czy nad pobliską rzekę i potrzebuje roweru, który będzie w stanie sprostać wynikającym z tego wyzwaniom.

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl